Loading…

Të premten mblidhet Kuvendi, diskutohet për dialogun me Serbinë

  • 08/06/2021 | 16:21

Të premten mblidhet Kuvendi, diskutohet për dialogun me Serbinë

Të premten, më 11 qershor 2021, Kuvendi i Kosovës do të mblidhet në seancë të rregullt plenare.


Kështu ka vendosur sot Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e përbashkët me kryetarë të grupeve parlamentare, të drejtuar nga Glauk Konjufca.

Seanca e të premtes do të fillojë me deklarimet jashtë rendit të ditës, për të vijuar me pyetje parlamentare.

Pikë e radhës e rendit të ditës do të jetë diskutimi mbi ecurinë e deritashme të procesit të dialogut me Serbinë, sipas kërkesës së kryeministrit Albin Kurti.

Seanca do të vijojë me shqyrtimin e propozim-vendimeve për ndryshimin dhe plotësimin e Vendimit nr. 08-V-006, dt. 02.04.2021 për formimin e komisioneve parlamentare, shqyrtimin e parë të Projektligjit nr. 08/L-003 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr. 06/L-057 për Përgjegjësitë Disiplinore të Gjyqtarëve dhe Prokurorëve, si dhe shqyrtimin e raportit vjetor të Agjencisë për Informim dhe Privatësi për vitin 2020.

Debati parlamentar në lidhje me situatën ekonomike si pasojë e pandemisë COVID-19, ndërkaq, do të zhvillohet ditën e hënë, më 14 qershor 2021.

Në mbledhjen e sotme, Kryesia konstituoi Forumin për Transparencë Parlamentare për Legjislaturën VIII të Kuvendit, si dhe shqyrtoi çështje të tjera nga fushëveprimtaria e saj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë