Loading…

Të lënduarit e aksidentit janë në gjendje stabile, njëri prej tyre operohet sot

  • 25/11/2021 | 10:04

Të lënduarit e aksidentit janë në gjendje stabile, njëri prej tyre operohet sot

Të gjithë personat e lënduar në aksidentin e autobusit në autostradën e Strumës janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetën, njoftojnë nga spitali Pirogov.


Dy pacientë të cilët janë gjithashtu në gjendje të mirë janë operuar dje. Të lënduarit që ndodheshin në terapi intensive sot janë transferuar në repartin e Klinikës për Djegie dhe Kirurgji Plastike. Një nga të lënduarit duhet të operohet sot.

Duke marrë parasysh traumën e rëndë psikologjike, pacientët e shtruar në Pirogov kanë marrë edhe terapi psikologjike nga spitali. Megjithatë akoma nuk dihet se kur mund të lirohen nga spitali dhe të kthehen në Shkup, thonë nga “Pirogov”, njofton Alsat-mk.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë