Loading…

Të enjten shqyrtohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt

  • 07/02/2017 | 11:26

Të enjten shqyrtohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt

Kërkesa e Serbisë për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi, do të shqyrtohet të enjten.


Ky është njoftimi që ka dhënë avokati ndihmës i Haradinajt, Arianit Koci i cili përmes një publikimi në rrjetin social Facebook ka lajmëruar se seanca në Colmar të Francës do të nis në ora 14:00 pasnesër (e enjte).

Koci ka shkruar tutje duke thënë se kjo kërkesë e Serbisë është politike.

“Sidoqoftë, kërkesa për ekstradim është e pabazuar, madje, edhe është një keqpërdorim i rëndë i të drejtës ndërkombëtare nga ana e Serbisë”, ka shkruar Koci./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë