Loading…

Të enjten pritet ngritje e temperaturave

  • 09/01/2017 | 10:13

Të enjten pritet ngritje e temperaturave

Nga dita e hënë deri të mërkurën Kosovë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin polar.


Nga pasditja e ditës së mërkurë sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e jug-perëndimit të cilat do të zbusin ndikimin e erërave polare.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -22 deri -17 gradë Celsius, kurse temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri në 1 gradë Celsius.

Ditën e hënë dhe të martën do të ketë reshje bore të intensitetit të dobët vende-vende. Shtypja atmosferike do të mbetet mbi vlerat e normales.

Temperaturat më të ulëta parashihen të jenë të mërkurën. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jug-perëndimi me shpejtësi deri në 6m./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë