Loading…

Tanket ruse hynë në rajonin e rrethuar në Donetsk

  • 26/02/2022 | 15:01

Tanket ruse hynë në rajonin e rrethuar në Donetsk

Tanke ruse janë parë sot në rajonin e Donetsk, në jug të Volnovakha, shkruan Gazeta Metro.


Sipas një postimi në Twitter, thuhet se tanket ruse janë parë sot në Donetsk.

Në video shihet se tanku rus me flamur të Rusisë, kalon nëpër këtë pjesë që besohet se është në jug të Volnovakha, qytet ky i rrethuar nga rusët.

Ndryshe sot është raportuar se gjatë ditës së djeshme Ushtria ruse ka granatuar spitalin në Donetsk, ku ka vrarë katër civil dhe ka plagosur 10 persona. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë