Loading…

Tanjug’u serb: ‘Ndërtime të reja në vend të murit në Mitrovicë’

  • 05/02/2017 | 12:07

Tanjug’u serb: ‘Ndërtime të reja në vend të murit në Mitrovicë’

Përderisa punimet për rrënimin e murit në Mitrovicë kanë filluar, mediat serbe kanë nisur raportimin e tyre lidhur me këtë ngjarje.

Tanjugu serb përveç që tregon se rrënimi është duke ndodhur, ata shkruajnë edhe se ky mur do të zëvendësohet me ndërtime tjera, transmeton gazetametro.net.

“Në veri të Mitrovicës sot ka filluar rrëzimi i murit, i cili sipas planit do të zëvendësohet me ndërtime të tjera. Ndërtimet e reja të cilat do të bëhen në vendin ku ishte muri, do të jenë 2 metra afër zonës së shëtitores si dhe ndërtimi pritet të fillojë me 7 shkurt”, shkruan Tanjug, transmeton gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë