Loading…

Tani Whatsapp mund ta bëj publike vendndodhjen tuaj

  • 02/02/2017 | 11:30

Tani Whatsapp mund ta bëj publike vendndodhjen tuaj

Shokët e juaj së shpejti mund të gjejnë vendndodhjen tuaj duke përdorur whatsapp-in.


Nëse jeni përdorues i Whatsapp atëherë duhet te keni kujdes gjatë përdorimit të tij, sepse shumë lehtë shokët e juaj mund të mësojnë vendndodhjen tuaj.

Jini të kujdesshëm në lidhje me justifikime që ju jep Whatsapp për takimet, kontaktet tuaja shpejt mund të gjejnë vendndodhjen tuaj në kohë reale, raporton Daily Mail, transmeton gazetametro.net.

Tipar, i njohur si ‘ndjekja live e vendndodhjes  “, është parë në versionin beta të aplikacionit të mesazheve edhe në Android dhe iOS.

Kjo do të lejojë përdoruesit për të parë vendndodhjen e miqve të tyre.

Për të hequr shqetësimet e privatësisë, përdoruesit WhatsApp do të duhet të zgjedhin vete në Settings app, për të fshehur vendndodhjen./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë