Loading…

Taksa mund ta vrasë mundësinë që të arrihet marrëveshja finale me Serbinë

  • 26/03/2019 | 21:47

Taksa mund ta vrasë mundësinë që të arrihet marrëveshja finale me Serbinë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se çështja e taksës ka lënduar raportet me partnerët e Kosovës.


Hoxhaj ka thënë se taksa mund ta vrasë mundësinë e arritjes së marrëveshjes me Serbinë.

“Kjo temë është konsumuar, kjo temë do të ketë risi kur ne marrim qëndrim në Qeveri. Por një gjë qëndron: taksa i ka lënduar raportet me partnerët tanë. Taksa mundet ta vret mundësinë që gjatë 2019-ës të ketë një marrëveshje finale me Serbinë”, ka thënë ai në televizionin publik.

Sipas tij, taksa e ka vendosur dialogun me Serbinë në qorrsokak.

Hoxhaj gjithashtu ka folur edhe për vendimin e Qeverisë së Kosovës për mbylljen e lojërave të fatit.

Ai tha se qëndrimi i partisë nga vjen ai, PDK-ja, është që të mbyllen lojërat e fatit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë