Loading…

Takimet shkojnë mirë, por pas tyre përlahemi

  • 16/03/2017 | 13:38

Takimet shkojnë mirë, por pas tyre përlahemi

Gjatë samitit të shteteve të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë, kryeministri serb Aleksandar Vucic deklaroi se gjatë takimeve zyrtare po kalojnë mirë, duke ju referuar pranisë së kryeministrit të Kosovës Isa Mstafa.


Vucic ka thënë se është shumë mirë që kryeministrat e këtyre shteteve do të dalin më një deklaratë të përbashkët, por ka bërë të ditur gjithashtu se sapo takimet përfundojnë, prapë ka tensionime dhe përlarje në mes vete.

Me rastin e paraqitjes së Isa Mustafës si përfaqësues i shtetit të Kosovës, Vucic tha marrëdhëniet e tyre janë të mira “sepse atëherë flasin për ekonominë”.

Për më tepër, në Sarajevë ka filluar samiti i kryeministrave të Ballkanit Perëndimor. Në të po marrin pjesë kryeministrat, përveç të mikpritësit – Bosnjë e Hercegovinës, e Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Serbisë e Malit të Zi. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë