Loading…

Tahirsylaj tregon se deri kur do të bie borë

  • 28/12/2019 | 12:34

Tahirsylaj tregon se deri kur do të bie borë

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj ka theksuar se deri të hënën pritet të ketë reshje shiu dhe bore.


Ai ka sqaruar se vendi ynë do të vazhdojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore me nje shkallë të lartë të lagështisë, të cilat vijnë nga pjesa verilindore e rajonit, të cilat sipas tij, deri ditën e hënë të javës së ardhshme do të përcjellën me reshje shiu dhe bore të intensitetit të dobët.

“Ditën e martë do të ketë ndërprerje të reshjeve, ku do të ketë erë nga ana e veriut dhe verilindjes me 1 deri në 7 metër në sekondë, ku temperatura minimale do të luhatet nga -1 deri në – 10 gradë celsius deri të premten e javës së ardhshme, derisa maksimalja do të lëvizë nga zero deri në 6 gradë celsius”, ka thënë Tahirsylaj për telegrafin.

Ndërkaq sot temperaturat në Kosovë sillen rreth 2 gradë Celsisus, derisa në mbrëmje ato do të shkojnë në minus 3.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë