Loading…

Tahiri: Të arrihet konsensus nacional për situatën me energjinë

  • 26/01/2022 | 15:59

Tahiri: Të arrihet konsensus nacional për situatën me energjinë

Shefi i deputetëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se deputetët e shumicës nuk duhet të ikin nga përgjegjësia lidhur me çështjen aktuale me ngritjen e çmimit të energjisë elektrike.


Pas deputetëve të PDK-së dhe të LDK-së, edhe ata të AAK-së kanë lëshuar seancën pas dështimit të votimit të propozim rezolutës për ngritjen e çmimit të energjisë.

Tahiri-qeverisë: Ja pafshi hajrin ngritjes së çmimit të energjisë

“Ne si grup parlamentar do të ju lirojmë sot, nëse mundeni me vazhdu e i keni numrat vazhdoni, mirëpo thërras të ulemi, të bëhet një konsensus nacional në të kundërtën ja pafshi qyken e hajrit ngritjes së çmimit të energjisë ju si qeveri”, ka thënë Tahiri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë