Loading…

Tahiri: Rugova ishte kundër këmbimit të territoreve (Video)

  • 25/01/2017 | 21:54

Tahiri: Rugova ishte kundër këmbimit të territoreve (Video)

Ish-presidenti Ibrahim Rugova dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë qenë kundër opsionit për këmbim territoresh, sepse që të dyja territoret janë toka shqiptare.


Kështu thotë për TribunaChannel, Edita Tahiri, si njëra prej udhëheqësve kryesore të LDK-së në periudhën e okupimit.

Edita Tahiri, njëherit edhe Ministre për Dialog thotë se Presidenti Rugova dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë pasur projekt të qartë kombëtar dhe shtetëror në kohën e luftës për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, kur LDK ishte një lëvizje gjithëpopullore për pavarësi me legjitimitet të plotë dhe me organe udhëheqëse të zgjedhura në mënyrë demokratike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë