Loading…

Tahiri: Pse po reagoni për Ramushin e jo kur vrapojnë liderët e huaj

  • 18/01/2018 | 13:16

Tahiri: Pse po reagoni për Ramushin e jo kur vrapojnë liderët e huaj

Anëtari i kryesisë së AAK’së, Besnik Tahiri, ka komentuar bujën e madhe që u bë dje pasi kryeministri Haradinaj filloi të vraponte për në zyrë, pas homazheve para monumentit të Skënderbeut, pak metra larg qeverisë.


Tahiri thotë se është i bindur se Haradinaj nuk ka vrapuar për t’u bërë lajm ose për të marrë vëmendjen, por për shkak se s’donte të vonohej në takimin që kishte.

Lexova komente të ndryshme për vrapimin e KM. Dy çështje dua t’i them: e para Ramushi nuk vrapon për ‘PR’ apo për të bërë ndonjë lajm por jam i bindur se ngutia e tij ka qenë për të arritur me kohë në takimin e radhës. E njoh prej 2004 dhe për këtë jam i sigurt.”, ka shkruar ai në Facebook.

Ndërsa Tahiri thotë se kur vrapon një lider i huaj, kosovarët nuk e komentojnë negativisht, por këtë e bënë sapo Haradinaj u pa të vraponte për në zyrën e tij.

http://gazetametro.org/haradinaj-e-kopjoi-obamen-ne-vrapim/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë