Loading…

Tahiri pas shkarkimit të bordit të AKP’së: Ma shumë po duket se Qeveria do me dërgu njerëz të vetë

  • 27/05/2021 | 15:26

Tahiri pas shkarkimit të bordit të AKP’së: Ma shumë po duket se Qeveria do me dërgu njerëz të vetë

Abelard Tahiri nga PDK ka folur rreth propozimit të mazhorancës për shkarkimin e bordit të AKP’së.


Tahiiri thotë se kjo nismë më tepër ka qëllim me dërgu njerëz të vet në atë ndërmarrje.

‘’Kjo ma shumë po duket me dërgu njerëz dhe me realizu interesa të kujtdo qofshin. Duhet me thirr ligjin dhe Kushtetutën. Sepse si proces aty figuron AKP. Me pa mos po rrezikojmë një arbitrazh të ri nga ky proces që po hyjmë.  Ndoshta kjo agjenci kish me funksionu ma mirë edhe pa bord. Jepni mandate një bordi të përkohshëm . Por kjo cka po pezantohhet sot me atë që tha kryeministri më ehrët, dallon si nata më ditë’’./

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë