Loading…

Tahiri: Në Vushtrri gratë nuk diskriminohen në punësim për shkak të shamisë

  • 11/06/2021 | 21:09

Tahiri: Në Vushtrri gratë nuk diskriminohen në punësim për shkak të shamisë

Kryetari Tahiri, bashkë me bashkëshorten e tij, ka takuar në zyrën e tij, punonjëset gra në institucionet publike komunale që bartin shami.


Kryetari Tahiri është interesuar të kuptojë më shumë lidhur me mënyrën si janë pritur gratë me shami në institucionet publike komunale.

“Në Vushtrri duke filluar nga Zyra e Kryetarit e deri te institucionet parashkollore ka të punësuara mbi 10 gra me shami dhe kjo është mirëpritur si nga institucionet ashtu edhe nga qytetarët”, ka thënë Tahiri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë