Loading…

Tahiri i AAK’së: Vetëvendosjes po i dalin mashtrimet, premtonin qeverisje të mirë e meritokraci

  • 03/04/2020 | 13:24

Tahiri i AAK’së: Vetëvendosjes po i dalin mashtrimet, premtonin qeverisje të mirë e meritokraci

Anëtari i AAK’së, Besnik Tahiri, ka reaguar pas punësimeve politike të bëra nga Lëvizja Vetëvendosje nëpër borde të ndërmarrjeve publike, transmeton Gazeta Metro.

Tahiri po thotë se thirret e Vetëvendosjes për qeverisje të mirë, mirtokraci e llogaridhënie po dalin të jenë vetëm mashtrim.

Sipas tij këto po dëshmohen edhe tani me emërimet e njerëzve të tyre nëpër Borde të Ndërmarrjeve Publike.

“Thirrja në parime të qeverisjes së mirë, meritokraci dhe llogaridhënie ishte vetëm MASHTRIM që u dëshmua me emërimet e fundit nëpër borde”, ka shkruar Tahiri.//gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë