Loading…

Ta bindim Vetëvendosjen dhe Listën Serbe që ta duan Kosovën

  • 25/02/2017 | 13:26

Ta bindim Vetëvendosjen dhe Listën Serbe që ta duan Kosovën

Këshilltar i kryeministrit Mustafa, Sokol Havolli, ka reaguar pas injorimit që i bën deputetët e Vetëvendosjes, Donika Kadaj Bujupi dhe Visar Ymeri himnit, duke mos u ngritur në këmbë.


Havolli përmes rrjetit social Facebook, ka shkruar se duhet të punohet për ta bindur Vetëvendosjen dhe Srpska’n që ta duan Kosovën.

Duke ironizuar ai ka thënë se duhet të punohet çdo ditë që t’i bindin disa nga komuniteti serb në Kosovë dhe disa nga Lëvizja Vetëvendosje që të punojnë dhe ta duan Kosovën.

“Megjithatë, mendoj se çdo ditë duhet të punojmë që disa nga komuniteti serb i Kosovës dhe disa nga Lëvizja Vetëvendosje t’i bëjmë të punojnë dhe ta duan Kosovën, Republikën e të gjithë qytetarëve”, ka shkruar Havolli./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë