Loading…

Szczesny është i paprekshëm, Allegri e konsideron si njërin ndër portierët më të mirë në Evropë

  • 04/06/2021 | 11:35

Szczesny është i paprekshëm, Allegri e konsideron si njërin ndër portierët më të mirë në Evropë

Wojciech Szczesny do të vazhdojë të jetë pjesë e Juventusit.


Sipas lajmeve që vijnë nga Italia, largimi i Donnarummas nga Milani ka alarmuar Juventusin, që dëshiron transferimin e tij me parametër zero.

Por, sipas “Corriere della Sera”, në takimin ndërmjet Massimiliano Allegrit dhe drejtueseve “Bianconerë” është diskutuar e ardhmja e Szczesnyt.

Sipas artikullit, Allegri e konsideron portierin polak si një nga më të mirët në Evropë dhe nuk ka qëllim që të marrë Donnarumman në vend të tij.

Tentativa për sjelljen e Donnarummas ishte kryesisht e iniciuar nga Fabio Paratici, i cili nuk është më në pozitën e Drejtorit sportiv tek Juventus.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]zetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë