Loading…

Sylejman Selimi i përgjigjet ambasadorit amerikan: Faktikisht, jam kriminel lufte

  • 26/03/2019 | 18:17

Sylejman Selimi i përgjigjet ambasadorit amerikan: Faktikisht, jam kriminel lufte

Ish-komandanti i UÇK-së, Sylejman Selimi, për herë të parë ka folur për deklaratat e Ambasadorit amerikan në Kosovë, që ky i fundit i kishte bërë në lidhje me emërimin e tij si këshilltar i Haradinajt.


Sylejman Selimi, në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, i ka “dhënë” të drejt ambasadorit Kosnett, pasi ai thotë se është e vërtetë se ai me dokumentacion është kriminel lufte.

“Është parim, përderisa jam i dënuar është normale që mundet me thënë që jam kriminel lufte. Me dokumentacion unë jam kriminel lufte”, ka thënë Sylejman Selimi.

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett kishte reaguar pasi Sylejman Selimi ishte emëruar si këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj.

“Të dënuarit për krime lufte në Kosovë nuk kanë vend në Qeverinë e Kosovës. Udhëheqësit e të gjitha institucioneve duhet të ndalojnë mbështetjen ndaj individëve të tillë. Një mbështetje e tillë vë në dyshim angazhimin e Kosovë, në sundimin e ligjit. I kënaqur për të parë reagimet e komuniteteve për këtë temë”, kishte shkruar ambasadori Kosnett, në një reagim gjatë muajit të kaluar.

https://www.facebook.com/tvdukagjiniofficial/videos/666018870523593/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë