Loading…

Syla: Tash VV bën filma duke thënë se Gashi na shau, e dikur gjuanin me bazukë parlamentin

  • 07/02/2022 | 13:25

Syla: Tash VV bën filma duke thënë se Gashi na shau, e dikur gjuanin me bazukë parlamentin

Gazetari Valon Syla ka reaguar ndaj fjalosjes së fundit që nga VV pretenduan se ndodhi sot në një mbledhje, ndërmjet Arben Gashit dhe këshilltarit të kryeparlamentarit Glauk Konjufca, shkruan Gazeta Metro.


Syla, tha se Gashin e ka zënë në pritë maqineria e propagandës së VV’së, derisa shtoi se tani pritet një viktimizim e filma histerik nga kjo parti duke nisur nga Kërçeli.

Ai shtoi se VV’ja dikur gjuante me bazukë parlamentin, gaz lotsjelllës e vezë për të arritur pushtetin, kurse tani thonë se po i shan dikush tjetër.

‘’ Arben Gashin e paskan nxonë në pritë, machineria e propagandës së VV’së. Tash nja 2 ditë Vetëvendosje bon filma histerik me Kërrçelin e disa dëshmitarë që dalin thojnë na shajti Arben Gashi… përderisa këta e gjujtën bazukë parlamentin, lotësjellës… vezë, e shumë lincime e kauza të rrejshme me mbëri në pushtet… dhe kjo klasë politike sot në opozitë, ende e len me ju shitë këto kopalla’’, shkroi Syla.

Ai tha se tërë kjo po bëhet që të tërhiqet vëmendja nga deputetët që kanë vjedhur shpenzimet për derivate, para se Qeveria Kurti të bëj 1 vit nga zgjedhjet.

Postimi i plotë:

Arben Gashin e paskan nxonë në pritë, machineria e propagandës së VV’së. Tash nja 2 ditë Vetëvendosje bon filma histerik me Kërrçelin e disa dëshmitarë që dalin thojnë na shajti Arben Gashi… përderisa këta e gjujtën bazukë parlamentin, lotësjellës… vezë, e shumë lincime e kauza të rrejshme me mbëri në pushtet… dhe kjo klasë politike sot në opozitë, ende e len me ju shitë këto kopalla…

Krejt forja është me hjek vëmendjen nga deputetët hajduka të naftës… pra pak para se me i bo Vetëvendosja 1 vjet me 14 shkurt, që ska cka kallxon për Qeverisje, dalin dhe e lypin rolin e viktimës… përsëri. E vështirë kjo do të jetë. E shihni.

Por këtë po ja u mundëson opozita në gjumashe…/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë