Loading…

Syla: Policia na e fitoi betejën në fushë, është koha që politika të na e fitojë në tavolinë  

  • 26/09/2023 | 19:23

Syla: Policia na e fitoi betejën në fushë, është koha që politika të na e fitojë në tavolinë  

Komentatori politik Valon Syla shkroi se gëzimi i mposhtjes së terroristëve serb në Veri nga qytetarët dhe krenaria me e Kosovës që denjësisht e kryen detyrën e mbrojtën Kosovën. Rendin e ka qeveria të veprojë e të kapë momentin e të kryejë detyrën e vet, transmeton Gazeta Metro.


Syla në llogarinë e tij e theksoi se merita i takon tërësisht Policisë së Kosovës, por bëri dallimin që ata në ekzekutiv që nuk kanë merita aq sa po lëvdohen. Madje i theksoi problemet që ia shkaktuan vet policisë me vendimet e tyre.

“Qytetarët kanë drejt ti gëzohen fitores, por jo edhe e politikanët që i rrezikuan policët tonë, e sidomos Qeveria Kurti, tash e dy vjet me politikat e tyne në Veri dhe me ligjin që po kësaj policie ja zvogloi rrogat, furnizimet dhe kushtet tjera.”

Tutje, gazetari shton e paralajmëron se këtë fitore duhet shfrytëzuar mirë tani që të mos humbet ky mund i policisë e të mos shfrytëzohet vetëm për mburrje të politikanëve për relacion me publikun e të punohet seriozisht për një marrëveshje kur momentumi i fitores është këndej.

“E festuam mjaftë fitoren e Policisë të Republikës ndaj terroristave serb në Banjska. Tash koha është që politikanët ta fitojnë në tavolinë, fitoren politike. Kjo fitore e policisë sot, neser mund të jetë disfatë në rast tjetër rreziku. Andaj tash politika duhet të shënoj fitore ndaj Serbisë… pikërisht Albin Kurti me marrëveshje.”

Syla e thekson detyrimin e përgjegjësisë e qeverisë edhe të arrijë marrëveshje me një sfidë ironike se është koha e fundit për rezultate nga kjo qeveria e jo mburrje me vepra të tjerëve.

“Policia e kryjti të vetën A pe kryni ju? Boll u frytë me fotografi e me merita të policisë që u krijua qe 20 vjet. E që ju deri sot keni thënë se asgjë su ndërtu për këto 20 vite. Hajde boll mo me rrena, kopalla”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë