Loading…

Syla për Muratin: Mund me e hëngër edhe hekurin, por karrierën politike nga sot e ka të kryme

  • 30/06/2022 | 18:33

Syla për Muratin: Mund me e hëngër edhe hekurin, por karrierën politike nga sot e ka të kryme

Analisti politik dhe gazetari Valon Syla, me një postim në rrjetin social Facebook, ka shkruar se, që nga sot ka përfunduar karriera politike e ministrit të Financave Hekuran Murati, shkruan Gazeta Metro.


Syla shkroi se që nga sot përfundon karriera politike e ministrit Murati, krejt kjo vije si rezultat i reagimeve publike të ministrit në të kaluarën në raport me Ushtrinë Çlirimtarë të Kosovës.

“Hekuran Murati mundet me honger edhe hekurin, por sa i përket karrierës politike, me ditë të sodit e ka të kryme”, ka shkruar ai.

Ministri i Financave Murati i cili njëherit nën dikasterin e tij e ka edhe ish-ministrinë e Punës dhe Mirëqënjës Sociale, javë më parë ka paraqitur projektligjin e ri për pagën minimale, e i cili në këtë projektligj, nuk ka fut fare veteranët e luftës së UÇK’së.

Si rezultat i kësaj këta të fundit kanë organizuar protesta para institucioneve kryesore të vendit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë