Loading…

Syla: Kandidati më favorit për Prishtinë nga LVV është Liburn Aliu

  • 31/05/2021 | 21:42

Syla: Kandidati më favorit për Prishtinë nga LVV është Liburn Aliu

Gazetari Valon Syla ka folur për zgjedhjet e ardhshme lokale në vend që pritet të mbahen në muajin tetor.


Syla në Pressing të T7 ka thënë se kandidati më i favorshëm i Lëvizjes Vetëvendosje është Liburn Aliu.

Syla shtoi se Lëvizja Vetëvendosje nuk ka njerëz adekuat, duke theksuar se zgjedhjet i ka fituar me ish anëtarë të LDK-së, si Vjosa Osmani e Shpejtim Bulliqi.

“Më i favorshëm është Liburin Aliu dhe sot badihava nuk doli me fol për taksë për Shqipëri që me ia jep shancën me u popullarizu pak Liburni për opinionin publik. Vetëvendosja edhe pse i ka marrë shumicën e votave, nuk ka njerëz, kryesisht janë ish-LDK. Me Bulliqin e fitoi Podujevën, me Vjosa Osmanin i fitoi zgjedhjet, Vetëvendosja vetë nuk ka njerëz, ky është problemi kyq që do ta ketë komuna. Qendra është e rëndësishme dhe të ndihmon me i fitu zgjedhjet”, tha Syla.

Tutje ai shtoi se për zgjedhjet lokale është shumë e rëndësishme që partia të ketë njerëzit adekuat, pasi sipas tij, PDK ka qenë shumë e fort por kandidatët nëpër komuna nuk i kanë dhezë, si dhe LDK i ka humbë krejt bastionet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë