Loading…

Syla i ‘qepon’ VV’së, Mulla Osmanit dhe hoxhollarëve të tjerë: Allahu Azoegjel dhe Vetëvendosje

  • 28/09/2022 | 08:04

Syla i ‘qepon’ VV’së, Mulla Osmanit dhe hoxhollarëve të tjerë: Allahu Azoegjel dhe Vetëvendosje

Greva në arsim është bërë shkak që të shpërthejë debati në rrjetet sociale tash e një muaj. Ndër plot shkrime, analisti Valon Syla, ka reaguar përsëri, kësaj radhe ai e ka quajtur Vetëvendosjen parti “minimarksiste-mesjetare”.


Syla thotë se pushtetit po tenton që përmes hoxhollarëve të ndikojë në ndaljen e grevës në arsim.

Ai i ka reaguar edhe hoxhes, Osman Musliu, duke e pyetur atë se kush e ka paguar atë pasi që tha se ka punuar pa rrogë për 38 vjet.

Lexojeni shkrimin e plotë të Sylës:

Hej çfarë kombinimi interesant. Janë çu hoxhallarët kunder protestave, pasi që ky islamisti Gola si kryenegociator i VV’së deshtoj me bind SBASHK’un. Ky pak edhe me tarikate dështoi. Menihere u çu pas tij Naim Tërrnava si origjinal Suni, me konferencë dhe me zgjidhje…

Mulla Osmani MC R&B tha qe 38 vjet skam marrë rrogë. Çka kanë mësuesit që po lypin. Pytja është kush ja u paska jep rrogën Hoxhës qê hajke pasul me Albin Kurtin.

Ka vdek Lavdrim Muhaxheri. Në fakt e kanë vra. Se edhe ato me thirrë mangut me Rrahman Jasharin ndoshta e kish bind.

Keni lujtë, përnime. Ju jeni minimarksista, ju kam thonë ma heret. Por tash po ja u shtoj edhe mesjetar. Pra ju VV jeni një turmë minimarksiste-mesjetare.

Pra kifle, kunxha, tomël, ujë të kamarierit, hoxhë me pasul dhe negociata me BIK me mësuesa.

Allahu Azoegjel dhe Vetëvendosje… hajant në burg. Kishe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë