Loading…

S’votohet Projektligji për RTKnë, i kthehet Qeverisë

  • 02/11/2018 | 12:20

S’votohet Projektligji për RTKnë, i kthehet Qeverisë

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur që ta votojë sot projektligjin për transmetuesin publik të Kosovës, RTK’në. Si pasojë e mungesës së votimit nga deputetët, ai iu rikthye propozuesit.

Përveç kësaj, deputetët votuan një varg projektligjesh që ndërlidhen me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, si ai për parandalimin dhe sanksionimin e dhunës dhe dukurive negative në ngjarjet sportive, ligjin për kinematografinë, ligjin për të drejtat e autorit dhe të drejtat e përafërta, ligjin për bibliotekat dhe ligjin për sponsorime në fushën e kulturës, rinisë dhe sportit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë