Loading…

Suspendohet ndeshja, Eriksen po lufton me vdekjen pasi u alivanos në fushë

  • 12/06/2021 | 19:06

Suspendohet ndeshja, Eriksen po lufton me vdekjen pasi u alivanos në fushë

Është suspenduar ndeshja midis Danimarkës dhe Finlandës për shkaqe shëndetësore pasi mesfushori danez, Christian Eriksen ra pa ndjenja në fushë dhe ende po vazhdon të luftojë për jetë, shkruan Gazeta Metro.


Sipas mediave të huaja, ndeshja është edhe zyrtarisht e suspenduan derisa për shëndetin e Eriksen ende nuk dihet asgjë.

Në fushën e lojës, Eriksen është asistuar nga mjekët e klubit të Danimarkës edhe me masazhë kardiak pasi ra pa vetëdije në tokë.

Bota e futbollit aktualisht është në shok dhe me mendje e lutje kah Eriksen. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë