Loading…

Surroi: Ushtarët e UÇK’së ishin frikacakë

  • 28/08/2018 | 15:26

Surroi: Ushtarët e UÇK’së ishin frikacakë

Flaka Surroi ka publikuar një shkrim tjetër në portalin Koha, në lidhje me zhvillimet e fundit politike në vend.


Ajo u mor veçanërisht me çështjen e veteranëve të rremë, me shkrimin të titulluar “Krahu i Turpit”.

Ajo e sulmon kryeministrin Haradinaj për deklaratën e tij kundër njerëzve që kishin ikur në Bllacë dhe Stankovec. Sipas Surroit, shumica ishin të detyruar të iknin nga vendi nën kërcënimin e kallashëve dhe aty për t’i mbrojtur nuk ishte UÇK-ja.

“Sa herë që granatohej ndonjë fshat në Drenicë, popullata do të largohej në mal, e me të, jo pak njerëz që ditë më parë kishin bartur uniformën e UÇK-së – me dallimin e vetëm se tash në mal ishin të veshur si civilë” – shkruan ajo.

Surroi tregohet mjaft e ashpër me UÇK-në, të cilën e kritikon në disa raste duke thënë që nuk mundi të mbronte popullatën civile.

“Më kishte rënë hisja ta kuptoja frikën e popullatës nga veprimet e UÇK-së” – shkruan më tej ajo.

Artikulli i plotë i botuar në Koha Ditore, mund të lexohet KËTU.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë