Loading…

Surroi: Interes i Kosovës është Serbia e pasur

  • 14/03/2019 | 15:45

Surroi: Interes i Kosovës është Serbia e pasur

Gazetari i publicisti kosovar Veton Surroi ka deklaruar sot në Beograd se interes i Kosovës do të duhej të jetë Serbia si shtet i pasur i qytetarëve të lumtur, transmeton Gazeta Metro.

Sepse, kur Serbia është e disponuar për luftë, ky nuk është problem vetëm për të, por për tërë regjonin, ka vlerësuar Surroi në tubimin “Një paradigme e re për Kosovën e Serbinë”, organizatorë janë Forumi për marrëdhënie etnike dhe Fondacioni për shoqëri të hapur, transmeton “Danas”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë