Loading…

Super Mario edhe në iPhone (Video)

  • 15/12/2016 | 20:57

Super Mario edhe në iPhone (Video)

Për herë të parë loja më e njohur “Super Mario”, vjen në një format me të sofistikuar për telefonin tuaj e cila quhet ‘Super Mario Run”, transmeton Gazeta Metro.

Tash e tutje  këtë lojë mund ta zhvilloni në iPhone dhe iPad,  dhe  mund ta shkarkoni në  çdo kohë për vetëm 10 dollar nga App Store.

“Super Mario Run” është  shumë e ngjashme me lojën klasike “Super Mario”, dhe është bërë për të luajtur me një dorë.

Në këtë lojë Mario automatikisht shkon nga e majta në të djathtë. Puna juaj është shkathtësa që të arrinë me sukses të kaloni nëpër çdo nivel, duke kërcyer mbi Breshka dhe ‘Koopa Troopas’, dhe të arrini tek flamuri në shtizë që gjendet në fund të nivelit./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë