Loading…

Sulmohen zyret e BE’së në Bruksel, Borell publikon pamjet

  • 23/01/2022 | 19:39

Sulmohen zyret e BE’së në Bruksel, Borell publikon pamjet

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Çështje Politike dhe të Sigurisë, Joseph Borrell ka njoftuar se janë sulmuar zyret e Bashkimit Europian në Bruksel, shkruan Gazeta Metro.


Sipas Borel zyret e Bashkimit Europian janë sulmuar sot nga protestuesit kundër masave anti-Covid.

“Dënojmë sulmet e shkatërrmit dhe  dhunën e pakuptimtë në protestën e sotme në Bruksel, duke përfshirë edhe objektet tona.  Faleminderit grave dhe burrave të @federalepolitie @policefederale për veprimin e tyre.”, ka shkruar në Twiter Borell./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë