Loading…

Sulmi me armë në një qendër parashkollore në Tajlandë, rreth 28 persona mbesin të vdekur

  • 06/10/2022 | 11:21

Sulmi me armë në një qendër parashkollore në Tajlandë, rreth 28 persona mbesin të vdekur

Të paktën 28 persona kanë mbetur të vdekur pasi një ish-oficer policie hapi zjarr në një qendër parashkollore për fëmijë në Tajlandë.


Personi i dyshuar gjendet ende në liri pas sulmit në Nong Bua Lamphu, ne veri-lindje të Tajlandës.

Policia ka deklaruar se në mesin e viktimave ka fëmijë dhe të rritur.

Sipas policisë, i dyshuari ka qëlluar me armë zjarri dhe ka goditur me thikë fëmijë dhe të rritur, ndërsa ende ndodhet në arrati.

Motivi i sulmit është ende i paqartë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë