Loading…

Sulm me bombë në Pejë

  • 05/12/2016 | 12:11

Sulm me bombë në Pejë

Një shtëpi është sulmuar me granatë dore mbrëmë rreth orës 22:00. Nuk ka të lënduar, por raportohet për dëme në dy vetura dhe në dritaret e shtëpisë. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Metro, zëdhënësi i Policisë në rajonin e Pejës, Xhevat Ibra.

Sipas tij, një granatë dorë e modelit të panjohur akoma, është hedhur në oborrin e një shtëpie, por motivet nuk dihen.

“Nuk ka akoma të dyshuar, dhe kur të arrestohen mund të nxjerrim motivet e kësaj ngjarje”, ka thënë ai.

Ndryshe, granata është hedhur në një shtëpi në rrugën Ndue Përlleshi në Pejë./Gazeta Metro/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë