Loading…

Stupcat edhe në serialin “Skandërbeg” (Video)

  • 06/01/2017 | 18:05

Stupcat edhe në serialin “Skandërbeg” (Video)

Digitalb sjell për herë ta parë në një skenë aktorët e famshëm shqiptarë: Ermal Mamaqin, Vedat Bajramin dhe Salsano Rrapin, të cilët tashmë dihet se janë ndër aktorët komikë dhe më të dashur të Kosovës dhe Shqipërisë.

 

Me mbi 30 aktorë, mbi 400 figurantë, me dhjetëra kostume e objekte të epokës, Digitalb do të prezantojë  në serialin e ri “Skandërbeg”.

I cilësuar si një prej serialeve më serioze dhe unikë të prodhuar ndonjëherë në Ballkan, e kjo sipas kompanisë së distribucionit “Mercury Films”, e cila tashmë ka marrë përsipër edhe distribucionin ndërkombëtar.

Seriali “Skandërbeg” nuk është risi vetëm në tregun e Ballkanit, por edhe në atë ndërkombëtar – pasi pothuajse nuk ekziston ndonjë serial televiziv i cili trajton këtë periudhë të Mesjetës.

Në ekipin realizues të këtij seriali unik fshihet një staf profesionistësh ndërkombëtar, regjisor i të cilit është Adam Pray nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë