Loading…

Stojanoviq: Gjendja në Kosovë i ngjan marsit të vitit 2004

  • 30/01/2017 | 11:57

Stojanoviq: Gjendja në Kosovë i ngjan marsit të vitit 2004

Marsin tragjik të vitit 2004, kur shpërthyen trazira në Kosovë, po ia kujton situata e tanishme zëvendëskryeministrit serb të Kosovës, Branimir Stojanoviq.

Stojanoviq ka deklaruar se veprimet e mëtejshme të serbëve të Kosovës, varen nga diskutimet që do të pësojnë gjatë ditëve në vazhdim në Bruksel.

Ai në një intervistë për RTS-në, ka thënë se atmosfera në Kosovë është shumë e rëndë dhe i ngjan marsit të vitit 2004.

Stojanoviq gjithashtu ka thënë se është momenti i fundit që të qetësohet kjo gjendje. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë