Loading…

Stavileci: Fituesit i krijojnë institucionet

  • 15/06/2017 | 23:29

Stavileci: Fituesit i krijojnë institucionet

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci, është shprehur i bindur se koalicioni PDK-AAK-Nisma, dhe mandati i këtij koalicioni për kryeministër, Ramush Haradinaj, do ta bëjnë qeverinë e re.


Stavileci ka thënë për “Epoka e re” se ky koalicion është fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, ngaqë ka marrë numrin më të madh të votave të qytetarëve.

Sipas tij, në zgjedhje hyhet për të dalë i pari, e jo i dyti.

Stavileci ka treguar se koalicioni ka funksionuar si ekip dhe nuk ka pasur garë se kush do të marrë më shumë deputetë brenda tij.

“Mendoj se këtë herë ne kemi liderë seriozë që janë bërë bashkë, të cilët, pas certifikimit të rezultateve, do të kenë mundësi ta garantojnë formimin e koalicionit dhe formimin e qeverisë së re”, është shprehur Stavileci.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë