Loading…

Stambolli pas sulmit të përgjakshëm (Foto)

  • 01/01/2017 | 19:46

Stambolli pas sulmit të përgjakshëm (Foto)

Një person i armatosur sulmoi një klub të njohur në Stamboll, gjatë natës së Vitit të Ri, duke lënë të vdekur 39 persona, në mesin e të cilëve 16 të huaj. Në mesin e 39 viktimave, raportohet se ishin edhe një gardiane e sigurimit dhe një turist i ri.

Në Stamboll 39 veta janë vrarë dhe 69 janë plagosur në një sulm terrorist në një klub nate, ku po festohej ndërrimi i viteve. BBC sjell disa foto nga Turqia, pas sulmit të përgjakshëm.

Një natë festimesh u shndërrua në një natë terrori për të pranishmit në klubin e natës Reina

Një ish punonjëse e klubit të natës, e tronditur nga sulmi

Të afërmit vajtojnë për Ayhan Arikun, agjent udhëtimesh dhe baba i dy fëmijëve, që u vra me armë zjarri

Lule mbi tokë e rreth këmbëve të policëve turq, teksa ata po ruajnë zonën rreth klubit ku ndodhi sulmi

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë