Loading…

Stambolli goditet nga stuhi e tmerrshme: 4 viktima dhe 19 të plagosur

  • 29/11/2021 | 18:50

Stambolli goditet nga stuhi e tmerrshme: 4 viktima dhe 19 të plagosur

Katër persona humbën jetën dhe 19 të tjerë u plagosën në Stamboll, për shkak të motit të keq me erëra ekstreme në qytetin më të madh të Turqisë dhe rajonet përreth tij.


Sipas zyrës së guvernatorit, mes viktimave ishte edhe një shtetas i huaj, ndërsa paralajmëroi se erërat e forta me shpejtësi deri në 130 km në orë do të vazhdojnë edhe të martën.

Erërat kanë rrëzuar pjesë të ndërtesave, duke përfshirë pllaka betoni nga çatitë dhe muret. Në pamjet e transmetuara shihen këmbësorë duke shpëtuar nga mbeturinat që fluturojnë nga era.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]tametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë