Loading…

Spiunët e AKI’së: Nuk keni pse ta dini sa paguhemi

  • 10/10/2018 | 12:44

Spiunët e AKI’së: Nuk keni pse ta dini sa paguhemi

Në mbledhjen e Komisionit parlamentar për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë është shqyrtuar kërkesa e AKI lidhur me përjashtimin nga fushëveprimi i Projektligjit për Paga në Sektorin Publik.


Pas mbledhjes së mbyllur për media nënkryetarja e Komisionit Ganimete Musliu ka thënë se sot në këtë mbledhje u diskutua për  kërkesën e AKI-së për trajtimin e pozitave menaxheriale në lidhje me pagat.

Sipas saj  në te gjitha vendet e botës, pozitat në AKI  trajtohen më ligje të  veçanta  dhe nuk duhet të deshifrohen.

Sipas saj  në te gjitha vendet e botës, pozitat në AKI  trajtohen më ligje të  veçanta  dhe nuk duhet të deshifrohen.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë