Loading…

Spektakël hëne (Foto)

  • 29/01/2017 | 20:03

Spektakël hëne (Foto)

Hëna është sateliti i vetëm natyror i Tokës, gjithashtu trupi qiellor më i afërt me planetin tonë dhe i vetmi në të cilin ka arritur të shkelë njeriu.

Disa qytetërime njerëzore përdorën hënën për të shënuar muajt, numërimin e ditëve në mes të hënës së re (ose faza të tjera të zgjedhjes).
Gazetametro.net ka përzgjedhur disa fotografi të mahnitshme të hënës, të bëra në kohën e duhur, në vende e nga fotografë të ndryshëm:

4_1443419787-5902284Kaliforni, SHBA

17_1443419867-4398879

1_1443419748-414991Teksas Las Vegas

9_1443419825-5690802

14_1443419871-3948504

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë