Loading…

Spektakël golash në ‘Allianz Arena’: Bayern Munich e fiton Superkupën e Gjermanisë, mposht Dortmundin në finale

  • 30/09/2020 | 22:32

Spektakël golash në ‘Allianz Arena’: Bayern Munich e fiton Superkupën e Gjermanisë, mposht Dortmundin në finale

Bayern Munich e ka nisur me trofe edhe sezonin e ri. ‘Bavarezët’ që fituan tripletën në sezonin e fundit, sonte fituan edhe Superkupën e Gjermanisë, transmeton Gazeta Metro.


Skuadra e drejtuar nga Hansi Flick ka shënuar fitore në finale ndaj Borussia Dortmundit, në një ndeshje në të cilën u shënuan pesë gola.

Ndeshja e zhvillaur sonte në ‘Allianz Arena’ ka përfunduar me rezultatin 3-2. Vendasit fillimisht krijuan epërsi prej dy golave, falë golave të shënuar nga Coretin Tolisso e Thomas Muller në minutat 18 dhe 32.

Por, mysafirët nga Dortmundi arritën që ta barazojnë rezultatin me golat e shënuar nga Julian Brandt dhe Erling Haaland në minutat 39 dhe 55.

Megjithatë, në minutën e 82’të në skenë u shfaq Joshu Kimmich, i cili shënoi dhe vulosi fitoren e ‘Bavarezëve’. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë