Loading…

Spanjë – Suedi, formacionet e mundshme

  • 14/06/2021 | 08:07

Spanjë – Suedi, formacionet e mundshme

Kombëtarja e Spanjës ndeshjen e saj të parë në Euro 2020 do ta zhvillojë sonte kundër Suedisë.


Takimi do të zhvillohet në qytetin e Sevillas, me fillim nga ora 21:00.

Të dyja kombëtaret kanë nga dy mungesa për këtë ndeshje. Në radhët e Suedisë për shkak të lëndimeve mungojnë Kulusewski dhe Svanberg, ndërsa te Spanja nuk do të paraqiten Busquets dhe Llorente.

Formacionet e mundshme:

Spanja: (4-1-4-1): Simon; Azpilicueta, Pau Torres, Laporte, Alba; Rodri; Llorente, Koke, Thiago, Ferran Torres; Moreno

Suedia: (4-4-2): Olsen; Lustig, Lindelof, Jansson, Augustinsson; Claesson, Larsson, Ekdal, Forsberg; Quaison, Isak. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë