Loading…

Southgate: Kroacia kundërshtar i vështirë, por besoj qe mund ti mposhtim

  • 13/06/2021 | 10:50

Southgate: Kroacia kundërshtar i vështirë, por besoj qe mund ti mposhtim

Kombëtarja e Anglisë dhe Kroacisë do të përballen sot nga ora 15:00.


Para ndeshjes trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka folur në një intervistë, transmeton lajmi.net.

“Ne jemi duke u përgatitur për këtë ndeshje që 18 muaj, që nga koha kur u pezullua Kampionati Evropian, ndihem i lumur që do të kemi prezent në stadium tifozët pas një kohe të gjatë” tha ai.

“E kemi të qartë mënyrën se si do të luajmë, dhe formacionin startues. Kemi respekt për Kroacinë, janë ekip me eksperiencë me futbollist të mirë, do të jetë një ndeshje e vështirë për ne” shtoi ai.

“Ne kemi mundur ti mposhtim ata në të kaluarën dhe besoj qe mund ta bëjmë sërish”, përfundoi Southgate.

Angli – Kroaci, zhvillohet sot nga ora 15:00.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë