Loading…

Sot shënohet dita botërore e Sindromit Down

  • 21/03/2019 | 08:36

Sot shënohet dita botërore e Sindromit Down

Në të gjithë botën sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Sindromit Down, atyre që e bëjnë jetën tonë më të veçantë, transmeton Gazeta Metro.


Synimi kryesor i kësaj dite është të rrisë ndërgjegjësimin dhe informimin për këtë sindromë, si dhe të promovojë të drejtat e trashëguara të personave të prekur nga sindroma për të jetuar një jetë me dinjitet dhe për të qenë aktivë dhe pjesëmarrës që japin vlera në komunitetin dhe shoqërinë ku jetojnë.

E për nder të kësaj dite sot në Kosovë përurohen përurohen hapësirat e reja të Shoqatës Down Syndrome Kosova.

Krijimi i hapësirave të mjaftueshme për shërbimet që ofron kjo shoqatë ndikon drejtpërsëdrejti në mirëqenien e anëtarëve me sindromën Down

Aktiviteti do të mbahet në lokaler e NPB’së në Pejton nga ora 9:00./gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë