Loading…

Sot seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

  • 07/01/2017 | 08:16

Sot seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

AAK’ja ka arritur të mbledhë nënshkrimet e duhura, për të thirrur për sot një seancë të jashtëzakonshme, në të cilën do të diskutohet për arrestimin e liderit të tyre, Ramush Haradinaj. Seanca do të fillojë në orën 13:00.


Këtë e ka konfirmuar për gazetametro.net, zëdhënësi i AAK’së, Muharrem Nitaj. Ai ka arsyetuar thirrjen e kësaj seance, duke thënë se lirimi i Haradinajt është detyrë shtetërore.

“Aleanca konsideron se kthimi i Haradinajt në Kosovë është detyrë shtetërore”, ka thënë Nitaj.

Ndërkaq, AAK’ja kërkon edhe shkarkimin e ministres për Dialog, Edita Tahiri, dhe ndërprerjen e dialogut me Serbinë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë