Loading…

Sot realizohet thirrja e parë me kodin e ri telefonik +383

  • 02/02/2017 | 10:14

Sot realizohet thirrja e parë me kodin e ri telefonik +383

Drejtori Menaxhues i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, ka paralajmëruar sot një konferencë për media, në të cilën pritet të realizohet thirrja e parë me kodin e ri telefonik +383.


Realizimi i thirrjes së parë teknike dhe fillimi praktik i kodit të ri shtetëror telefonik +383 pritet të bëhet në ora 10:30.

Kosova ka marrë kodin telefonik +383, nga Unioni Ndërkombëtar i Telekomunikacionit (ITU) më 15 dhjetor.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë