Loading…

E diela me diell

  • 11/12/2016 | 11:38

E diela me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se gjatë ditës së sotme parashihet të mbajë mot kryesisht me diell.

Masat e ajrit të cilat vijnë nga pjesa juglindore e kontinentit sipas IHK-së do ta zbusin kete gjendje duke krijuar kushte që në gjithë territorin e vendit të ketë ngritje të vlerave maksimale pë dy deri tri gradë Celsius.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga -2 deri -4 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i juglindjes. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë