Loading…

Sot në Prishtinë marshohet kundër mosliberalizimit të vizave

  • 24/06/2022 | 10:34

Sot në Prishtinë marshohet kundër mosliberalizimit të vizave

Dje u mbajt Samiti i BE-së në Bruksel, por edhe këtë herë nuk pati ndonjë rezultat sa i përket liberalizimit të vizave për kosovarët.


Kjo nxiti reagime të shumta, kurse analisti politik Gazmir Raci ka bërë të ditur se sot do të marshojnë në sheshin e Prishtinës, me fillim nga orën 12:00.

“Marshojmë për Liri të Lëvizjes” është slogani i këtij marshi, që do të bëhet me biçikleta.

Në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani, e cila ishte pjesmarrëse në këtë samit, zhvilloi takime të shumta me liderë evropianë, ku tha se ka marrë mbështetje sa i përket liberalizimit të vizave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë