Loading…

Sot mbahet seancë plenare

  • 02/11/2018 | 07:37

Sot mbahet seancë plenare

Sot do të mbahet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. 


Në këtë seancë janë paraparë të shqyrtohen 22 pika dhe pritet të fillojë nga ora 10:00.

Ndryshe dje me mungesë korumi, Kuvendi nuk arriti të miratojë asnjë nga pikat e parapara, me të cilën i ndalohet presidentit të diskutojë për kufijtë dhe territorin në dialogun me Serbinë.

Edhe pse në sallë ishin të pranishëm 91 deputetë në votim morën pjesë vetëm 50 prej tyre, dhe të gjithë votuan për. Por ky nuk ishte numri i mjaftueshëm për të kaluar rezoluta. Për mos harmonizim të rezolutës opozita fajësoi pushtetin, ndërsa pushteti opozitën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë