Loading…

Sot Kuvendi me debat për ngritjen e çmimeve

  • 30/06/2022 | 08:27

Sot Kuvendi me debat për ngritjen e çmimeve

Çmimet në Kosovë për produktet esenciale janë rritur dukshëm – për këtë sot në Kuvendin e Kosovës ka debat parlamentar.


Seancën e cila nis në ora 10:00 është thirrur nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e mbështetur edhe nga partitë e tjera opozitare.

Disa propozime veç dihen tashmë. Është kërkuar heqja e akcizës për karburantet, por edhe tërheqja e një pjese të mjeteve të Trustit.

Po ashtu, kërkesë për ekzekutivin e drejtuar nga Albin Kurti ka qenë edhe votimi i Projektligjit për Paga.

Pos kësaj tema, Kuvendi të enjten do ta shqyrtojë edhe i Projektligjin për Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit; i Projektligjit për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë dhe të dhuratave etj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë