Loading…

Sot gërmime në Rashkë, kërkohet për varrezë masive

  • 18/04/2017 | 09:48

Sot gërmime në Rashkë, kërkohet për varrezë masive

Sot do të nisin gërmimet në Rashkë të Serbisë për gjetjen e mbetjeve mortore të shqiptarëve të vrarë në luftën e fundit.


Gërmimet do të behen në Kizhavec, ku dyshohet se ka varrezë masive, dhe i cili gërmim është vazhdimësi e gërmimeve për herë të pestë në këtë vend.

Këtë e ka konfirmuar vetë Prenk Gjetaj, i cili është edhe kryetar i Komisionit për të Pagjetur. Ai ka shtaur se nga informacionet që kanë marrë nga Serbia, këto gërmime pritet të jenë përfundimtare për të gjetur trupat e shqiptarëve në atë zonë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë